Premiéra na velkém hřišti

Druhou polovinu školních prázdnin si o uplynulé neděli naše děvčata obohatila o přípravný zápas s dorostenci SK Židněves. Vše domluvila naše Erža, která předtím právě s kluky ze Židněvsi hrála.

Na mladoboleslavsku náš přivítalo poslední dobou tradiční tropické počasí a díky slunečním paprskům tím pádem i značně vyprahlý trávník útulného stadiónku domácích. A k tomu i velmi přátelská atmosféra, pohodoví lidé a dorostenecký tým gentlemanů.

Pro naše děvčata se v mnoha případech jednalo o zápasovou premiéru na velkém hřišti, ale někdy se začít musí a tak se do toho holky vrhly s nasazením, elánem a chutí. Sešlo se jich přesně jedenáct a tak nás vzhledem k náročnosti způsobené počasím a také nezkušeností začínajících děvčat místní dorostenci doplnili o dva své koně, kteří si mezi děvčaty vskutku řádně zahráli. A ještě předtím se také spolu s trenérem Mírou Doubkem postarali o předzápasovou rozcvičku týmu.

Samotný zápas hraný na 2x 30 minut přinesl pochopitelně herní převahu dorostenců okořeněnou řadou pohledných akcí, na naší straně zase poměrně slušnou poziční hru a snahu se učit. Vypůjčení chlapci se snažili s děvčaty i kombinovat a společně si vytvořili i několik nadějných šancí. Při nich jsme ale zarputile nezvládali finální zakončení a tak se zdálo, že se svého premiérového gólu vstřeleného na velkém hřišti v premiéře nedočkáme. Ve 35. minutě se však v naší bráně vystřídaly Adriana s Aničkou, aby se o pět minut později hnala jindy naše gólmanka Áďa sama od poloviny hřiště na svatyni Židněvsi. Tváří v tvář domácímu brankáři  se však své tutovky zalekla a byla vychytána. Vzala si ale ze svého střeleckého selhání pádné ponaučení a ve své další čisté gólové šanci v 54. minutě již nezaváhala a vstřelila náš historicky první „velký“ gól. Je tedy kuriózní, že naší premiérovou střelkyní na velkém hřišti se stala naše brankářka Adriana Veselá! 😀

Jak bylo řečeno již v úvodu, dorostenci SK Židněves přistoupili k utkání jako správní gentlemani a pojali ho v rámci svého tréninku exhibičně. I z toho důvodu po závěrečném hvizdu svítil na světelné tabuli stav 5:1. Nebyl sice až tak zcela přesný, ale co je psáno, to je dáno… 😀

Po zápase následoval ještě také penaltový rozstřel, kdy si svůj pokutový kop vyzkoušel opravdu každý z obou týmů a tak na oba gólmany (domácího borce SK Židněves a naši Áďu Messi Veselou, která se na penalty vrátila mezi tyče) postupně střílelo 13 exekutorů. A v této dovednostní disciplíně jsme zaznamenali úspěch v podobě konečné remízy 7:7. Naši penaltu proměnili Adélka Tomsová, Eliška Svobodová, Erika Doubková, Anička Samodeiko, Šárka Kučerová, Luboš Rampas a Áďa Veselá.

Naše sestava:

Adriana Veselá – Adéla Tomsová, Michaela Žižková, Lubomír Rampas, Lucie Ničová – Eliška Svobodová, Erika Doubková, Nikola Novotná, Barbora Nožířová – Šárka Kučerová, Martin Jadlovský, hokejově střídaly ještě Ganna Samodeiko a Marie Doubková

Trenéři: Jan Štol a Miroslav Doubek

Podobné příspěvky