Týmově zdařilý experiment

Zcela nově složený tým TJ Čert Fénix se vypravil na 5. ročník mezinárodního turnaje v ženském fotbale Summer Women´s Cup, který každoročně pořádá FK Jehnědí 1980. Během dosavadních ročníků si tento podnik vydobyl uznávanou prestiž a jeho startovní pole tak rok od roku narůstá. Letos se do turnajových bojů přihlásilo 14 družstev.

TJ Čert Fénix zkusil něco zcela neobvyklého. Uznávané fotbalové klání žen využil k testovací jízdě nových adeptek, které by mohly v budoucnu případně tvořit novou kostru tohoto celku.

„V praxi to vypadalo tak, že jsem se s většinou děvčat osobně seznámil až během jízdy do Jehnědí při pauze na benzínové stanici v Chocni, která je od místa konání vzdálena zhruba osm kilometrů. Naše předchozí komunikace probíhala výhradně po facebooku. Z jedenácti zúčastněných hráček jsem před cestou osobně znal pouze čtyři.“, poodkryl zvláštní způsob skládání svého týmu tréňa Jéňa Štol a dodal: „ Všechny holky jsou mladé, plné chuti a projevily zájem hrát fotbal. Takovým jejich skautem byla Erža Doubková, která většinu oslovila a účast v Jehnědí s nimi domluvila. Musím jí tímto ještě jednou moc poděkovat, protože vytvořila základ pro něco, co by se případně mohlo dále nějak rozvinout a oživit naši dosavadní základnu. A poděkovat musím také mediálnímu portálu Jablonec.online a Kájovi Vodrážkovi, kteří pro nás sponzorsky obstarali dopravu na východ Čech a zpět.“

Dva turnajové dny v tropických vedrech děvčata náležitě prověřily a potvrdily, že odhodlání novým hráčkám rozhodně nechybí. A Jéňa bral pozitivně i konečné 13. místo.

„Nikdo nemohl za dané konstelace čekat zázraky. Předem jsme v silné konkurenci byli odsouzeni k pohybu na chvostu turnajové tabulky. Já sám jsem však spokojen, naše prohry nebyly nijak divoké, soupeřky nám nenadělovaly nějaké vysoké příděly a holky ukázaly svou vnitřní sílu, protože ničemu nepodlehly, stále se snažily, zodpovědně bojovaly a hlavně tvořily partu, která byla celistvá. Prostě jsme byli Tým a vědomě u toho používám velké T.“, zhodnotil dění na hřišti v Jehnědí.

Naše sestava: Karolína Podsedníčková – Adéla Tomsová, Šárka Kučerová, Kateřina Vávrová, Erika Doubková, Adriana Veselá, Denisa Koldová, Klára Zemancová, Dominika Šťastná, Eva Vlachovská a Sára Dýčková.

Podobné příspěvky