Také konec již loňského roku v pohybu

S koncem loňského roku jsme se rozloučili tradičně aktivně. 28. prosince se náš tým zúčastnil prestižního mezinárodního halového Turnaje o pohár města Mnichovo Hradiště, který každoročně v Městské sportovní hale Mladá Boleslav pořádá DFK Mnichovo Hradiště a přímo 31. prosince se družstvo Čertic opětovně zapojilo i do Silvestrovského desetiboje v jablonecké atletické hale.

„Vlivem účasti většiny našich mladých hráček v mistrovských soutěžích jsme toho na podzim spolu moc neodtrénovali, neboť sami v tuto chvíli žádnou soutěž nehrajeme, ale s odcházejícím rokem jsme se přesto chtěli rozloučit na pořádné akci s míčem u nohy. A k tomu byl turnaj našich přátel z Mnichovo Hradiště ideální příležitostí.“, řekl k halové účasti trenér Jan Štol a dodal: „Předem jsme věděli, že vzhledem ke kvalitě soupeřek a našemu tréninkovému handicapu, nemůžeme do turnaje jít s nějakými přehnanými ambicemi na vrcholná umístění. Chtěli jsme si hlavně zase spolu s chutí zahrát fotbálek.“

I tak naše děvčata dokázala překvapivě remizovat s pozdějším finalistou – pořádajícím DFK Mnichovo Hradiště A 1:1 a smírně se stejným výsledkem 1:1 rozešla i po duelu s ambiciózním pražským celkem Black Bridge. Slovenský Svätý Jur Čertice po velkém boji nakonec porazil 1:0. Vítězem turnaje se stal celek FK Dukla Praha.

Sestava TJ Čert Fénix: Kateřina Vávrová – Eliška Živělová, Marcela Taušová, Sarah Pekařová, Radka Mauerová, Zuzana Žigová, Natálie Matěchová, Jennifer Dagmar Špidlenová, Kristýna Vrbová, Lucie Ničová, Pavlína Forstová, Jitka Horáčková, Martina Ondříšková

Poslední den loňského roku potom TJ Čert Fénix završil svou tradiční účastí v jabloneckém Silvestrovském desetiboji. Stálou účastnicí posledních let je také čestná občanka Jablonce nad Nisou – olympijská vítězka a mistryně světa v hodu oštěpem Barbora Špotáková, která ve svém týmu FC Beercelona nechyběla ani nyní. Celorepublikový rozměr dalo 28. ročníku družstvo Sněženky a machři z Klášterce nad Ohří a dokonce mezinárodní punc dosadili Titáni z Maďarska. Z konečného vítězství se radovali jablonečtí atletičtí Koňeee.

Čertice reprezentoval tým složený z hráček, členů realizačního týmu a fanoušků, který mezi škálou především atletů splnil svůj cíl – zúčastnit se a nebýt poslední: Marcela Taušová, Lucie Ničová, Tereza Přibylová, Anna Kardosová, David Figura, Adam Aubrecht, Radek Horáček, Zbyněk Slouka, Petr Turek, Jan Štol ml. a Jan Štol st.

Foto: Michal Maděra (turnaj Mladá Boleslav) a Václav Novotný (Silvestrovský desetiboj)

halový turnaj Mladá Boleslav 2017
Silvestrovský desetiboj 2017

Podobné příspěvky